На главную » Особенности воспитания

Розвиваємо самовпевненість у дитини

Озирніться довкола и подивіться, скільки самовпевнених людей вас оточує. Їх небагато, або й зовсім мало, чи не так? Так що там далеко ходити – загляньте в глибини себе і пошукайте там впевненість у своїх силах, відчуття розкутості, самоповаги. Не знайшли? Тоді давайте разом розбиратися куди ж дівається з часом наша самовпевненість і чи була вона взагалі.

Звідки береться самовпевненість?

Звісно, що всі наші відчуття, бачення себе формуються ще в дитинстві. Тому й причини треба шукати саме там, у далекому минулому. Психологи, наприклад, стверджують, що для того, щоб дитина виросла самовпевненою, з почуттям гідності та без комплексів неповноцінності потрібно зовсім небагато:

  • Безмежна любов батьків та родичів.
  • Спілкування на рівних, відчуття, що з її думкою рахуються.
  • Похвала та мотивація, словесні заохочування.
  • Повага до дитини, відсутність необґрунтованої критики та принижень

Що стосується любові, то тут все просто: любіть своє маля завжди, за будь-яких обставин. І особливо тоді, коли воно спричиняє якийсь клопіт, не слухається, всіляко випробовує ваше терпіння. Адже саме так дитина прагне переконатися, що її дійсно люблять, вона під надійною опікою, щоб там не сталося. А ми, батьки, на жаль, цей тест часто- густо не проходимо, травмуючи психіку дитини.

Спілкування на рівних означає, що маля повинно відчувати, що з ним та його думкою рахуються. Це ж не складно, наприклад, довірити дитині вибрати меблі в дитячу кімнату , колір одягу, який збираєтесь купувати, форму та дизайн портфеля і т.д. Не сумнівайтесь, такі дрібнички дуже розвивають почуття самовпевненості, самостійність. Час від часу можна просити сина чи дочку приймати якісь рішення і за вас: наприклад, зробіть вигляд, що ви не знаєте, що сьогодні готувати на вечерю, яку саме сукню вдягнути, як гарніше сформувати клумбу тощо. Не забувайте радитись з дитиною і на сімейних нарадах, особливо якщо її думка може підштовхнути до прийняття остаточного рішення.

Хваліть дитину так часто, як тільки можете. Єдина умова – похвала має бути заслуженою, а не просто так. Інакше може сформуватися хибна думка, що в житті все дається легко, без докладання зусиль.

Важче за все, як показує практика, поважати власну дитину. Особливо її права, не переходячи грань вседозволеності. Часто буває так, що ми приходимо з роботи стомлені, роздратовані, нам хочеться тиші і спокою, а  тут маленький шибеник робить шкоду і вимагає уваги. Звісно, легше на нього прикрикнути, відіслати у свою кімнату, принизити задля годиться і все – довгожданий спокій наступає. Але це ж неправильно! Ось така незаслужена реакція батьків, образи, несправедливість підривають відчуття самовпевненості, дитина замикається у собі, потім все життя сидить у своїй нірці (читай – кімнаті)…

Висновок

Любіть свою дитину, хваліть и поважайте! Нехай вона відчуває, що без неї ви як без рук. Давайте їй можливість проявляти ініціативу, спілкуватися з вами на рівних, а не змушуйте боятися і слухатися в усьому, неначе те покірне телятко. Тільки так ви виростите самовпевнену людину з почуттям гідності. 

Поделиться

Cсылка на статью:
http://mirrebenka.org.ua/rozviva-mo-samovpevnen-st-u-ditini.html


Комментариев: 0 / Рейтинг: 0 / Голосов: 0 / Просмотров: 2662
Оценить: хорошо или плохо ...загрузка...

Комментарии:

Пока нет комментариев, ты можешь написать первый!

Написать комментарий:

Что бы оставить комментарий тебе следует зарегистрироваться или войти на сайт под своим логином (смотри вверху сайта).

Особенности воспитания

Публикации
Раздел Особенности воспитания
Последние темы блога:
Раздел Блоги
Последние публикации
Раздел Весь сайт
Content Мир ребёнка: Блог (дневники): Ребенок:
Сказки:
Значение имени:
А Б В Г Д Е Ж З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Э Ю Я